Senioři nahráli pohádky pro děti z SOS dětských vesniček

Pohádky O Perníkové chaloupce nebo O Jeníčkovi a Mařence znají všichni, ale slyšeli jste někdy pohádky Jak Tonda Pavouk spoutal kukačku nebo O kocourkovi, co se nechtěl umývat? Právě tyhle dvě a ještě osm dalších kouzelných příběhů z pera Jána Bazgera převyprávěli senioři z vícegeneračního centra v Havířově s jediným cílem - potěšit děti z SOS dětských vesniček.

Audiokniha originálních pohádkových příběhů vznikla nejen díky nadšení jednotlivců, ale také díky podpoře společnosti Heimstaden, která poskytla nahrávací studio, kde byl materiál k jednotlivým příběhům doplněn o zvukové efekty a hudební doprovod. Výsledkem je jedinečné dílo, které jistě potěší malé i velké posluchače, protože pohádky od babičky nebo dědečka má rád úplně každý.

O autorovi:

Ján Bazger se narodil v roce 1948 v malebné  vesničce Olešná v horní Kysuci, kde prožil celé dětství. V osmnácti letech začal pracovat jako horník v jednom z dolů na Karvinsku. Zhruba 15 let vstával v půl třetí ráno a v půl páté se vracel domů. Přestože měl domek i své nejbližší na Slovensku, nakonec se spolu s rodinou rozhodl přestěhovat do Karviné. I když nevystudoval uměleckou školu, odjakživa rád maloval a psal veršíky. Zaznamenával si je na papírky, které ukládal do knih, jež zrovna četl. Až po letech ho přítelkyně pobídla, aby vše poskládal dohromady, že by z toho mohla být knížka.

Kniha je k dispozici ve formátu PDF po rozkliknutí obrázku.

Poslechněte si pohádky z audioknihy Duhový míček a jiné pohádky:

MP3 ke stažení.