Vánoční sbírka na Pražském hradě vynesla 183 tisíc korun

Zahájení sbírky podpořili svou účastí také moderátoři Zpráv FTV Prima Karel Voříšek a Klára Doležalová. „Každé volání o pomoc má být vyslyšeno. Proto jsem rád, že jsem SOS dětských vesniček zachytil a mohu jim pomáhat. Není větší chyby než pošlapat dětskou duši hned na začátku její cesty. SOS vesničky jsou tady proto, aby takových chyb bylo co nejméně,“ říká Karel Voříšek.

A jeho kolegyně Klára Doležalová k tomu dodává: „Jsem nesmírně ráda, že mohu každoročně podpořit projekt, který zastává myšlenku, že děti patří do rodin. Mámu a tátu nic nenahradí. SOS dětským vesničkám se daří pomáhat budovat rodiny pro děti v nouzi už mnoho let. Budiž jim za to dík. Zaslouží si naši podporu natisíckrát.

Tradiční vánoční sbírka se konala ve spolupráci s Hradní stráží a Správou Pražského hradu. Již popáté nad sbírkou převzala záštitu manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová, která tak pokračuje v tradici vánočních sbírek ve prospěch SOS dětských vesniček. Tu založila již v roce 1968 Irena Svobodová, manželka prezidenta Ludvíka Svobody, a po revoluci obnovila Olga Havlová.

V průběhu 20. jubilejního ročník charitativní sbírky ve prospěch SOS dětských vesniček, který se uskutečnil od 3. prosince do 6. ledna na Pražském hradě pod záštitou manželky prezidenta Ivany Zemanové, se vybralo celkem 183 028 korun. Výtěžek podpoří činnost pražského zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc SOS Sluníčko.

„Moc děkujeme všem návštěvníkům Pražského hradu, kteří přispěli do kasičky pod vánočním stromem,“ říká národní ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová. „Díky podpoře dárců mohou SOS dětské vesničky rozšiřovat své služby a pomáhat tak stále většímu počtu dětí. V uplynulém roce jsme pomohli téměř 1200 dětem v patnácti lokalitách po celé republice.“