SOS záchranáři pomáhají

Terénní sociální pracovníci pomáhají dětem v rodinách, kde hrozí jejich odebrání. Spolu s rodiči, kteří o své děti chtějí pečovat, ale neměli se to kde naučit, stejně jako s těmi, kteří se ocitli v kritické situaci třeba kvůli zadlužení, ztrátě zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci, se snaží napravit situaci tak, aby výchovu svých dětí zvládli zabezpečit sami.

Podívejte se jak taková pomoc konkrétně vypadá.

Bc. Dana Lovečková

Terénní sociální pracovnice, Karlovy Vary
SOS záchranářka: 4 roky
V roce 2020 pomohla: 32 dětem

SOS záchranáři pomáhají v případech, kdy rodiče milují své děti a chtějí jim poskytnout domov, ale bojují s problémy , které nezvládají. Cílem jejich práce je vyřešit sociální či materiální situaci tak, aby děti mohly vyrůstat doma. Jejich pomoc třeba při změně nevyhovujícího bydlení, při jednání s poskytovateli energií nebo s pronajímateli bytových jednotek je tím, co dokáže zabránit odebrání dětí do náhradní péče.

"Nebýt Dany, tak bych přišla o bydlení a možná i o děti a šly by do ústavu."
Monika G.

Soňa Kolářová, DiS.

Terénní sociální pracovnice, Zábřeh
SOS záchranářka: 5 let
V roce 2020 pomohla: 42 dětem

SOS záchranář navrací stabilitu do rodiny, aby všichni její členové mohli zůstat pohromadě a zachovalo se zdravé prostředí pro výchovu dětí. Pomáhá rodičům, kteří své děti milují, ale chybí jim schopnosti nebo zdroje, aby jim vytvořili dostatečné zázemí pro jejich rozvoj, při osvojování a nácviku rodičovského chování včetně vedení hospodaření a udržování domácnosti.

"Já bych chtěla moc poděkovat paní Soně za to, že nám pomohla hledat bydlení. Mám ji strašně moc ráda."
Zuzana Š.

Bc. Markéta Jarmarová

Terénní sociální pracovnice, Zábřeh
SOS záchranářka: 4 roky
V roce 2020 pomohla: 14 dětem

SOS záchranáři pomáhají nejen rodičům, aby se dokázali postarat o vlastní děti, ale pracují taky s dětmi samotnými. Přímo v jejich domovech pomáhají při školní přípravě, nacvičují a upevňují motorické, psychické a sociální schopnosti a dovednosti dítěte, doprovázejí děti s rodiči do školy nebo k lékaři. Ve spolupráci s rodiči pro ně sestavují vhodný jídelníček nebo pro ně pomáhají najít smysluplné volnočasové aktivity.

"Díky Markétě děti nemají problémy ve škole a syn udělal reparát."
Radek S.

Miroslav Vašek, DiS.

Terénní sociální pracovník, Karlovy Vary
SOS záchranářka: 2 roky
V roce 2020 pomohla: 28 dětem

SOS záchranář je pro rodinu, které hrozí odebrání dětí, kompasem. Ať už pomáhá ve vyloučených lokalitách nebo v rodinách, kde na první pohled všechno klape, vždy pracuje s ohroženou rodinou v přirozeném prostředí, nejlépe u ní doma, kde se všichni její členové cítí bezpečně. Pomáhá třeba s hledáním zaměstnání, při řešení zadlužení nebo při sestavování rodinného rozpočtu a odstraňuje důvody, které by mohly vést k odebrání dítěte z rodiny.

"Pan Vašek mi hrozně moc pomohl. Pomohl mi sehnat práci a díky němu jsem nepřišla o děti ani o byt."
Andrea S.

Podpořte SOS záchranáře

SOS záchranáři pomáhají každý den v 16 lokalitách po celé ČR, ročně tak zachrání stovky dětí. Další ale na jejich pomoc stále čekají.