AMY: Mezinárodní konference o ohrožených dětech z pohledu neurověd

Konference

Datum:5. 9. 2024 - 7. 9. 2024
Čas:9:00 - 19:00
Lektor/ka:Jean Decety, Kazuko Behrens, Nim Tottenham, Jiří Horáček, Petr Pöthe a další
Kapacita:200
Cena:3 300 Kč
Místo konání:3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, Ruská 2411, Praha

Na multioborové konferenci zaměřené na ohrožené děti vystoupí přední odborníci z oblasti psychiatrie, psychologie a psychoterapie z České republiky i ze zahraničí. Posluchači se na konferenci seznámí s nejnovějšími závěry mezinárodních výzkumů prezentovanými přímo jejich autory. Začneme od fyziologického a rizikového vývoje v prenatálním období, přes rané i pozdější dětství, budeme se věnovat nástrahám školní docházky, ožehavé problematice dospívání až po mladší dospělost a formování osobnosti včetně jejích možných poruch a akcentací.

Klademe důraz na komplexní složitost životních situací, sociálně-právní problematiku a etické rozměry. Cílem je hlubší propojení teoretických i praktických poznatků zužitkovatelných ve vědecké, klinické i terapeutické praxi zprostředkované renovovanými českými i zahraničními odborníky.

Hlavním řečníkem bude mezinárodně uznávaný expert na morální a sociální neurovědy z Chicagské univerzity Jean Decety, který mimo jiné objasnil fungování empatie u adolescentů a dospělých jedinců s disociálními rysy. Dalšími významnými hosty budou Kazuko Behrens, profesorka psychologie na Polytechnickém institutu Newyorské univerzity a expertka na attachment, Jiří Horáček, přednosta Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie na 3.LF Univerzity Karlovy či známý dětský psychiatr, psychoterapeut a odborník na ohrožené děti Petr Pöthe. Přes telemost svou přednášku pronese přednostka oddělení psychologie na Kolumbijské univerzitě Nim Tottenham. Dále promluví ředitel Národního ústavu duševního zdraví Petr Winkler, lékařský etik, teolog a molekulární biolog Marek Vácha, srovnávací vědkyně Petra Winnette, dětská psychoterapeutka Alena Vávrová, psychiatr Jan Vevera a expert na prenatální vývoj Antonín Šebela.

Představíme vám plán unikátního longitudinálního neurovědního výzkumu na podporu altruismu a kooperace a snížení kriminality. Kromě přednášek se můžete těšit na četné workshopy jako VR simulaci magnetické rezonance, měření empatie aj. Další workshopy připraví SOS dětské vesničky, Centrum Locika a další spolupracující organizace.

Odborným garantem konference je přednosta Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3.LFUK a NÚDZ Jiří Horáček. Záštitu nad akcí převzala také rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a zmocněnkyně vlády pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.

Kongres bude simultánně tlumočen z angličtiny do češtiny a zpátky.

Přihlašovací formulář

Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.