Jak podporovat respektující přístup v rodinném systému

Všichni pěstouniVíkendové vzděláváníPořádá SOS Přístav Brno

Komunikace

Datum:9. 11. 2024 - 10. 11. 2024
Čas:9:00 - 16:00
Lektor/ka:Mgr. Zdeňka Štefanidesová
Kapacita:20
Cena:4000Kč pro zájemce, kteří nemají s naší organizací uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče
Místo konání:Školicí centrum, Borůvková 20, Brno - Medlánky
Počet započtených hodin:16

Jedná se o příměstské víkendové vzdělávání, což je forma víkendového vzdělávání, při kterém na sebe sobota a neděle tématicky navazují a je tedy nutné se účastnit se obou dnů. Pro účastníky nebude v rámci tohoto formátu vzdělávání zajišťované ubytování. Vzdělávání proběhne v areálu SOS DV Brno na adrese Brno, Borůvkova 20. Pro děti bude v průběhu vzdělávání zajištěno hlídání. Stravu si každý z účastníků hradí sám. Vzdělávání bude probíhat v sobotu od 9 - 16hodin, následně je možná individuální konzultace s lektorkou do 17 hodin, v neděli 9 - 13hodin.

Během setkání se zaměříme na hlavní téma respektujícího přístupu a to je rozvoj komunikačních a sociálních dovedností v celém rodinném systému okolo dítěte. Seznámíme se se základními principy respektujícího přístupu, který pomáhá zvládat náročné situace a také osvětluje i širší rodině, že dítě v NRP nemá běžné dovednosti, jak zvládat svou reaktivnost a že celý rodinný systém okolo dítěte mu může být při spolupráci a dobrém vyladění velkou oporou. Dotkneme se i témat vytvoření podpůrné sítě v rodině, možností nového přicházejícího tématu wellbeingu, který proniká do vzdělávacího systému a se kterým se děti i rodiče můžou při řešení konkrétních situací setkat.

V případě zájmu o zajištění hlídání dětí po dobu vzdělávání, prosím, napište tuto informaci do poznámky v přihlašovacím formuláři.

Storno podmínky pro pěstouny, kteří nemají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče s naší organizací:

• bude Vám vrácena plná hodnota z ceny vzdělávání, pokud se účastník odhlásí v době delší, jak jeden týden před vzděláváním,
  • v případě odhlášení v kratším čase než jeden týden, celá částka propadá.

Mgr. Eva Vaňková

Sociální pracovnice, SOS Přístav, Brno, Koordinátorka vzdělávání
+420 739 358 874eva.vankova@sos-vesnicky.cz

Přihlašovací formulář

Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.