Datum:28. 11. 2024
Čas:9:00 - 15:00
Lektor/ka:Mgr. Petra Šrámková, Mgr. Blanka Klimešová
Kapacita:15
Cena:1250Kč pro zájemce, kteří nemají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče s naší organizací
Místo konání:Apoštolská církev Vyškov, Lipová 2, Vyškov
Počet započtených hodin:6

Seminář je jakýmsi vhledem do terapeutického rodičovství, což je koncept péče o děti v náhradní rodinné péči, který pomáhá pěstounům lépe porozumět potřebám traumatizovaných dětí a tím nabízí cestu k léčení jejich raných zranění. Účastníci se seznámí s tématem terapeutického (léčivého) rodičovství, které nabízí pěstounským rodičům srozumitelný rámec pro porozumění vnitřnímu světu traumatizovaných dětí, ale především praktickou podporu pro zvládání konkrétních náročných situací a projevů dětí. Budeme hovořit o raném vývojovém traumatu, o důležitosti bezpečné citové vazby mezi dítětem a rodičem a o tom, co se děje, když z nejrůznějších důvodů toho pouto nevznikne. Zamyslíme se nad tím, jaké projevy chování vykazují děti v pěstounské péči, co nám tím sdělují a jak na tyto situace reagovat, aby byly naše intervence léčivé a neprohlubovaly raná zranění přijatých dětí.

Storno podmínky pro pěstouny, kteří nemají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče s naší organizací:

• bude Vám vrácena plná hodnota z ceny vzdělávání, pokud se účastník odhlásí v době delší, jak jeden týden před vzděláváním,
  • v případě odhlášení v kratším čase než jeden týden, celá částka propadá.

Mgr. Eva Vaňková

Sociální pracovnice, SOS Přístav, Brno, Koordinátorka vzdělávání
+420 739 358 874eva.vankova@sos-vesnicky.cz

Přihlašovací formulář

Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.