Adventní koncert pro SOS dětské vesničky

„Státní příspěvek nepokrývá ani polovinu provozních nákladů, proto musíme pro zajištění fungování zařízení hledat i jiné zdroje financování,“ říká národní ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová. „Výtěžek adventního koncertu použijeme nejen na provoz SOS Sluníčka a péči o děti, ale také bychom sem rádi pořídili auto, kterým budou moci tety vozit děti k lékaři nebo na výlety,“ dodává.

Na koncertě vystoupí Leona Michálková i komorní orchestr

Na adventním koncertě v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně vystoupí Leona Machálková a Jaroslav Krček, Komorní orchestr České filharmonie, Virtuosi di basso a další interpreti. Kromě živého vysílání koncertu v neděli 17. prosince od 17:30 na ČT1 zazní adventní koncert také na vánočních trzích na Masarykově náměstí v Brně (v přímém přenosu) a na Staroměstském náměstí v Praze (23. prosince).

V neděli 17. prosince odvysílá Česká televize čtvrtý, letos poslední adventní koncert z kostela svatého Cyrila a Metoděje v Karlíně, kterým podpoří SOS dětské vesničky. Výtěžek koncertu poputuje na provoz SOS Sluníčka v Karlových Varech, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Přímý přenos koncertu mohou diváci České televize sledovat od 17:30 na ČT1.

Tradiční předvánoční sbírka České televize Adventní koncerty pomáhá už sedmadvacet let realizovat projekty neziskových organizací. Letošní čtvrtý koncert podpoří SOS Sluníčko v Karlových Varech, které poskytuje okamžitou ochranu a pomoc dětem, jež se ocitly v akutním ohrožení či nebezpečí. V zařízeních rodinného typu se o děti starají tety, které jim po nezbytně nutnou dobu nahrazují péči vlastní rodiny.

Součástí pořadu bude také odvysílání několika reportáží natočených v karlovarském SOS Sluníčku. Záštitu nad čtvrtým adventním koncertem převzala meteoroložka Taťána Míková, která Sluníčko osobně navštívila.

„Poprvé jsem se byla podívat v SOS dětské vesničce už před více než 15 lety," říká Taťána Míková. „Obdivuji maminky, které si vezmou na starost třeba šest dětí a každému z nich dokáží dát kus ze sebe. Moc jim fandím. Se Sluníčkem v Karlových Varech je to trochu jiné: je to vlastně domeček pro děti, které potřebují okamžitou pomoc. Mají tu tety, u kterých sice nezůstanou napořád, ale pomůžou jim těžkou dobu překonat. Cítila jsem, že jsou tam děti v pohodě, a když jsme se po natáčení všichni zapovídali, ani se mi nechtělo odjet,“ vzpomíná paní Míková.

Během večera budou diváci  moci podpořit SOS dětské vesničky

Diváci mohou v průběhu koncertu i po jeho skončení podpořit SOS Sluníčko zasláním finančního daru na účet adventních koncertů, formou DMS zprávy nebo online. Pokud to nestihnou, mohou kdykoliv podpořit SOS dětské vesničky přímo, přispěním na sbírkové konto 211 757 409 / 0300.