Darované notebooky pomáhají ohroženým dětem

Zavření škol a zavedení domácí on-line výuky zamotalo hlavu dětem i nejedněm rodičům. V případě ohrožených rodin, kterým pomáháme se navíc ukázalo, že pro výuku po internetu nemá řada z nich potřebné vybavení. Někde postrádají počítač, jinde připojení k internetu a v některých rodinách, které jsou na tom materiálně nejhůře, chybí oboje.

Díky výzvě na sociálních sítích, jejímž prostřednictvím jsme požádali veřejnost o zaslání nepoužívaných notebooků, se postupně daří napravovat situaci v těch nejpotřebnějších rodinách. Nové počítače a připojení k síti tak teď má Alex z Prahy, Míša z Přerova nebo Dany a Samuel z Karlových Varů, kterým darovaná technika usnadní domácí přípravu, takže už za spolužáky nebudou zaostávat.

Všem dárcům s dobrým srdcem, moc děkujeme!