Den otevřených dveří v karlovarské SOS vesničce

Den otevřených dveří je určen pro každého, kdo má zájem dozvědět se více o možnostech pěstounské péče a rozsahu poskytovaných služeb, stejně jako o problematice péče o ohrožené děti a službách nabízených místní SOS dětskou vesničkou. Zájemci si budou moci prohlédnout areál vesničky, včetně nově zrekonstruovaných bytů určených pro pěstounské rodiny.
BOHATÝ PROGRAM PRO NÁVŠTĚVNÍKY
Pro návštěvníky je připraven bohatý program: prohlídka SOS dětské vesničky, vystoupení taneční a hudební dětské skupiny, výtvarné dílny pro děti, kouzelnické představení a mnoho dalšího. Pro případné dotazy bude návštěvníkům k dispozici ředitelka SOS dětské vesničky Dagmar Roučková i další pracovníci s bohatými zkušenostmi v oblasti náhradní rodinné péče.

„Rádi bychom přiblížili veřejnosti běžný život v dětské vesničce a služby poskytované pěstounským rodinám,“ říká ředitelka karlovarské SOS dětské vesničky Dagmar Roučková. „Navíc jsme nedávno dokončili rekonstrukci jednoho z domů a získali tak dva zcela nové byty pro pěstounské rodiny, které by chtěly pečovat o svěřené děti v tomto klidném prostředí,“ dodává.
V současné době žijí v SOS dětské vesničce 4 rodiny se 17 dětmi. Za prvních osm měsíců roku 2016 bylo v pěstounských, preventivních i krizových programech SOS dětské vesničky v Karlových Varech 117 dětí.