Dětem podzim svědčí

Podzim je nejbarevnějším obdobím roku a taky obdobím, které dokáže dětem každý den naplnit kapsy kaštany a dalšími dary přírody. Nechali jsme se s dětmi inspirovat procházkou, sbírali jsme a tvořili, až se z nás kouřilo.

S dětmi jsme zamířili také do Techmania Science Center v Plzni a moc se nám tu líbilo. Je tu tolik aktivit a takové množství zábavy, že jsme nevěděli co dřív a nestihli ani pořádnou obrazovou dokumentaci. Jako první se děti seznámily s těžbou nerostných surovin. Vyzkoušely si rýžování zlata a dokonce si zahrály twister s nerostnými surovinami. Ve vodním světě děti poznaly, jak v přírodě funguje koloběh vody. Vyzkoušeli jsme si i netradiční hudební nástroje. Poté děti navštívily hernu s hradem, pěnovými kostkami, skluzavkou a lezeckou stěnou. Po obědě v místním bistru děti nabraly novou energii a pokračovaly k dalším exponátům. Velmi nás učarovala optika, kde jsme se učili o podstatě světla a dalších jevech, které s ním souvisí. Jako poslední si děti vyzkoušely práci moderátora počasí v expozici ČT Déčko.