Děti si letošní prázdniny užily

Školní rok a pravidelný režim už sice začal, ale výletní počasí nám snad ještě chvilku vydrží. Pokud jste z Brna a okolí, máme tu pro vás pár hezkých výletnických tipů. Vše přes léto prochozeno a vyzkoušeno našimi dětmi.

Vydejte se na rozhlednu v Tišnově, kam jsme jeli vláčkem, a projděte naučnou stezku na Klucanině. Ta vás dovede až k rozhledně, odkud budete mít výhled na celý Tišnov a okolí.

Krásná je také naučná stezka Kuřimskou horou. Můžete tu pozorovat ptáčky a díky chytré aplikaci v telefonu si poslechnout i zvuky, které ptáčci vydávají. Děti si ptáčky na daných stanovištích mohly obkreslit či luštit různé hádanky.

V Technickém muzeu v Brně si děti mohly vlézt na motorku či do historického závodního auta. Také si vyzkoušely pro ně už starodávné přístroje jako drátový telefon, gramofon nebo starý televizor.

V Otevřené zahradě si děti mohou pohrát ve vodním světe, poznat zázraky přírody, nakrmit ovečky či slepičky. Můžete se tu podívat, jak se pěstuje zelenina, ovoce i květiny. Vše si mohou děti osahat a očichat.

Do muzea kočárů v Čechách pod Kosířem si můžete zajet prohlédnout ojedinělou a největší sbírku historických kočárů, saní a luceren.

Naše prostějovské děti si v létě tuhle prohlídku moc užily a po ní se vydaly ještě do nedalekého zámeckého parku.

Už teď se těšíme na další výlety.