Děti trénovaly se Švancim

Doslova fotbalovým svátkem se pro děti v Bystřici stalo setkání s prvoligovým kanonýrem Petrem Švancarou. Bývalý útočník Zbrojovky Brno, Slavie Praha, 1. FC Slovácko či Interu Bratislava dorazil ve čtvrtek 24. června do sportovního areálu bystřické Sokolovny, kde ho očekávalo 20 dětí z nízkoprahového centra.

Na úvod proběhla nejdříve beseda, ve které brněnský rodák, ve fotbalovém prostředí známý pod přezdívkou „Mercedes“ nebo „Švanci“, barvitě popsal nejrůznější zajímavosti ze svého sportovního i osobního života. Mimo jiné prozradil, že po ukončení profesionální kariéry se věnuje i podpoře sportovních akcí pro děti ve školách, sportovních klubech či v dětských domovech, a nyní přijal i nabídku spolupráce s SOS dětskou vesničkou.

Následně pod jeho taktovkou proběhl trénink v tělocvičně, kde si malí fotbalisté mohli vyzkoušet slalom mezi kuželkami s míčem, střelbu na branku po narážečce z „prvoligové kopačky“ a další dovednosti. Poté došlo i k tréninkovému fotbalovému utkání, které proběhlo již na venkovním hřišti. Venku bylo sice dusno a teploty na teploměru byly vysoko nad třicítkou, ovšem o motivaci nebyla nouze. Kdo by se nechtěl ukázat před legendou brněnského fotbalu, která hochy povzbuzovala a chválila v zámezí? Hoši podali výkon na hranici svých možností a třeba někdo z nich ve své sportovní kariéře dosáhne nějakého pěkného úspěchu.

Na závěr poté proběhla autogramiáda a tak si každý účastník fotbalového odpoledne mohl domů odnést fotbalovou kartičku se „Švanciho“ podpisem. To nebylo však vše, zájemci si mohli na památku pořídit i společnou fotografii, což pro malé sportovce byl doslova splněný sen.

Děkujeme Petrovi za skvělý sportovní zážitek a podporu našich dětí!