Náš dětský ombudsman se vloni nenudil

Ombudsman SOS dětských vesniček hájí práva dětí už více než rok. S čím loni dětem pomáhal?

Náš ombudsman Radim Kejík, kterého si děti zvolily z pětice kandidátů, řešil hlavně problémy dětí se spolužáky ve škole i v mimoškolních kolektivech. V dalších případech se věnoval dětem, které měly potíže ve své rodině, v dětském domově či dokonce závažné problémy s dospělými. I zde se povedlo najít řešení.

Se svou zástupkyní Lenkou ombudsman navštívil osm poboček SOS dětských vesniček a poznal děti v Prostějově, Zábřehu na Moravě, Brně, Karlových Varech, Oslavanech či Hrušovanech u Brna. Během besed s dětmi představil svoji činnost a informoval, s čím se na něj děti mohou obracet a jak se dají problémy řešit.

Během každé besedy byl vyhrazen čas na hry a zábavu, kde bylo více prostoru se s dětmi seznámit a neformálně si popovídat. Díky tomu se hladce otevřela diskuze nad problémy, které děti aktuálně trápí a se kterými se také často svěřily.

Podívejte se, jak s čím náš ombudsman dětem pomáhá.