Rodina

Rodina zastupuje nejdůležitější součást našeho života. Rodinu každý vnímá jinak, pro někoho jsou to rodiče a sourozenci, jiní do rodiny zahrnují i babičky, dědečky, tetičky a jiné vzdálené příbuzné. Do své rodiny někdo počítá blízké kamarády, spolužáky či přátele. V naší sociálně aktivizační službě, se kterou působíme na Karlovarsku, se snažíme podporovat rodiny, do kterých docházíme, především v udržování rodinných vztahů a kontaktů s celou jejich rodinou. Kdo jiný bude při nich stát, když nastane problém, kdo jiný by se měl s nimi radovat z jejich štěstí než RODINA. V rámci naší spolupráce s rodinami v terénu jednou za čas požádáme děti, aby nám namalovaly nějaký tematický obrázek. Nyní jsme je požádali, aby nakreslily svou rodinu. Na všech obrázcích děti namalovaly usměvavé tváře. Je hezké a hřejivé vidět tyto děti šťastné ve svých rodinách.

Jak si děti z naší služby SOS Kompas Karlovy Vary představují rodinu? Podívejte se, jak vidí každé tu svou.

Autorkou textu je Dominika Tichá, vedoucí souciální pracovnice SOS Kompas Karlovy Vary.

Autory obrázků jsou děti z rodin, kterým pomáháme v rámci sociálně aktivizační služby SOS Kompas.