SOS dětská vesnička v Karlových Varech zve na den otevřených dveří

Praha, 28. dubna 2016 – SOS dětská vesnička v Karlových Varech, která byla vůbec první otevřenou SOS dětskou vesničkou na našem území, pořádá 2. května 2016 od 13 hodin Den otevřených dveří, na který srdečně zve všechny zájemce o pěstounskou péči ve vesničce, stejně jako odbornou či laickou veřejnost zajímající se o pomoc SOS dětských vesniček ohroženým dětem.

Akce je určena pro každého, kdo má zájem dozvědět se více o možnostech pěstounské péče ve vesničce a rozsahu poskytovaných služeb, stejně jako o problematice péče o ohrožené děti a programech nabízených místní SOS dětskou vesničkou. Zájemci si budou moci prohlédnout areál vesničky, včetně čerstvě zrekonstruovaného objektu určeného pro nové pěstounské rodiny.
Adresa: SOS dětská vesnička Karlovy Vary, Svatošská 279, 360 07 Karlovy Vary – Doubí (Mapa)
Návštěvníkům bude k dispozici ředitelka programů SOS dětské vesničky Dagmar Roučková i sociální pracovnice s bohatými zkušenostmi v oblasti náhradní rodinné péče.

Prostřednictvím Dne otevřených dveří chceme přiblížit veřejnosti, jak vypadá běžný život v naší vesničce, jaké služby poskytujeme i co konkrétně děláme pro naše pěstounské rodiny,“ říká ředitelka programů karlovarské SOS dětské vesničky Dagmar Roučková. „Navíc nyní dokončujeme rekonstrukci jednoho z domů ve vesničce a tak získáme dva nové byty pro pěstounské rodiny, které by chtěly pečovat o svěřené děti v tomto klidném prostředí,“ dodává.

V současné době žijí v SOS dětské vesničce 4 pěstounské rodiny se 17 dětmi. Od června se mohou do nových bytů nastěhovat dvě další pěstounské rodiny.

Za první tři měsíce roku 2016 bylo v pěstounských, preventivních i krizových programech SOS dětské vesničky v Karlových Varech 86 dětí. Napříč celou Českou republikou pomáhaly SOS dětské vesničky letos již více než 740 dětem. Do konce roku 2016 plánuje organizace pomoci více než 1.200 dětem.