SOS Kompas - nová služba SOS dětských vesniček

Podpora dětí

Nabízíme pomoc dětem při školní přípravě, zapojení dětí do činností souvisejících s chodem domácnosti. To jsou jen některé činnosti.

Podpora rodičů

Pro rodiče pak je to především podpora a nácvik rodičovského chování včetně vedení hospodaření a udržování domácnosti, podpora a nácvik sociálních kompetencí v jednání na úřadech, školách, školských zařízeních, podpora při hledání sociálních vazeb rozšiřujících sociální síť rodiny, pomoc při hledání zaměstnání, při řešení zadlužení či jiných ekonomických problémů, pomoc při změně nevyhovujícího bydlení atd., při jednání na plynárnách, elektrárnách, s pronajímateli bytových jednotek, při zápisu dětí do školky/školy, při zajištění dětského tábora apod.

„V současné době jsme schopni nabídnout tuto službu až 20 rodinám současně, záleží na obtížnosti celé situace“ dodává Jindra Šalátová, programová ředitelka Sdružení.

Sdružení SOS dětských vesniček rozjíždí nové služby na Přerovsku - Středisko sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi.

Přerov, 14.června 2013 - V průběhu měsíce června bude v Přerově spuštěna nová služba SOS dětských vesniček pro rodiny s dětmi v nepříznivé životní situaci.

„ Doposud jsme se zabývali převážně podporou pěstounské péče, avšak v současné době se chceme zaměřit i na pomoc dětem, které mají šanci vyrůstat ve své vlastní rodině“ říká Jindra Šalátová, programová ředitelka Sdružení. V souvislosti s dlouhodobým trendem snižování počtu dětí v ústavních zařízeních se Sdružení SOS dětských vesniček vydává cestou prevence.

Cílem služby je pracovat s ohroženou rodinou přímo v jejím přirozeném prostředí – tedy u ní doma. „Terénní sociální pracovnice dochází přímo do rodiny a pomáhá všem členům rodinného systému vyrovnat se s nepříznivou životní situací tak, aby dítě mohlo v rodině zůstat a nemuselo být umístěno do ústavního zařízení. Případně, pokud již k odebrání dítěte došlo, pracovník podporuje návrat dítěte zpět“ vysvětluje Jindra Šalátová.