Velké vlakové dobrodružství

Již potřetí se mohly děti z nízkoprahového centra SOS Kajuta Bystřice pod Hostýnem vydat na výlet do nejvzdálenějšího kraje v ČR od svého domova. Díky Českých drahám jsme mohli využít jízdenku do Karlových Varů, kde se na tři noci naším domovem stala SOS dětská vesnička v Doubí. Už samotná cesta na západ Čech byla nejen 541 km dlouhá, ale i dobrodružná. Nedaleko za Prahou vjel vlak do bouřky a blesk uhodivší do elektrifikace nad dráhou náš spoj zcela vyřadil z provozu. Nakonec jsme přece jen dorazili do cíle a mohli se druhý den vydat na karlovarskou kolonádu a do Svatošských skal. Dalším cílem byl celodenní výlet do Krušných hor, kde jsme mohli poznat zapomenuté a zubem času poznamenané staré důlní město Oloví. Odtud nás čekal táhlý výstup na rozhlednu Cibulka s pěkným výhledem na zdejší hluboké lesy. Zlatým hřebem dne se pak stala návštěva hradu Hartenberg, do kterého jsme se díky ochotě paní kastelánky mohli podívat a na vlastní oči vidět zevnitř tuto tajuplnou a historkami opředenou stavbu opuštěnou uprostřed hor. Pro děti to byl velký zážitek a budou tak alespoň mít pěknou vzpomínku na kousek letních prázdnin.