Vesničkový ombudsman dorazil do Zábřehu

Stále častěji se mluví o potřebě zřízení funkce dětského ombudsmana. Šikana, diskriminace, právní problémy, domácí násilí nebo krizová situace v rodině. To jsou jen některé problémy, kterým dnes děti čelí. Děti z SOS dětských vesniček mají od loňského roku svého ombudsmana, kterého si samy zvolily. V červnu se ombudsman SOS dětských vesniček Radim Kejík setkal s dětmi v Zábřehu.

Na úvod jsme si zahráli pár her. Potom ombudsman dětem představil svou práci, vysvětlil jim, jak se mohou bránit, když se jim bude dít nějaké příkoří, jak jim může pomoci on nebo komu dalšímu se mohou svěřit. Nakonec došlo na improvizované kino. Udělali jsme si popcorn a pustili pohádku.

Na dětského ombudsmana se děti mohou obrátit s čímkoli, s čím se nechtějí svěřit rodičům, učitelům nebo svému známému pracovníkovi z SOS dětských vesniček.