Výlet do Karlových Varů

Se začátkem letních prázdnin se  děti z Bystřice pod Hostýnem a Přerova dočkaly dlouho očekávaného výletu do Karlových Varů. Sice nás s lázeňskou destinací na západě Čech dělilo přes 500 kilometrů vlakem po železnici, ale aspoň pro nás byla cesta napínavá. Třeba když jsme hned v Olomouci potkali na nástupišti známého herce Jana Přeučila, který jel stejným spojem z Moravy do Prahy. O mnoho dramatičtější chvilky jsme zažili, když jsme měli poruchu lokomotivy u Lovosic, či jsme čekali, až skončí vyšetřování nehody na kolejích v Holešovicích. V Karlových Varech jsme si mohli užít příjemného pobytu v areálu SOS dětské vesničky i výletů do okolí. Poznali jsme tak částečně opomenutý, ale hezký hrad v Bečově nad Teplou, či jsme si užili procházku po kolonádě s ochutnávkou místnch lázeňských oplatků. Hitem se pro děti stala jízda lanovkou k rozhledně Diana, ze které byl překrásný výhled na město. I když počasí jedno odpoledne nepřálo, využili jsme v SOS vesničce tělocvičnu a zasmáli se zejména při vybíjené i dalších hrách. Zašli jsme se podívat i do Svatošských skal, kde byly děti odměněny kofolou a těšíme se, že zavítáme někdy příště zase do západočeského regionu.

Autorem textu je Mgr. RADIM KEJÍK, vedoucí nízkoprahového centra SOS Kajuta.

Rádi bychom poděkovali společnosti České dráhy, a.s., jejíž laskavý dar nám krásný výlet umožnil.