Pavla Cichocki, DiS.
Sociální pracovnice, SOS Přístav, Karlovy Vary
SOS Přístav
Doprovázení pěstounských rodin
Doprovázení pěstounských rodin
SOS Přístav
Svatošská 279
360 07 Karlovy Vary - Doubí
Zázemí pro doprovázení pěstounských rodin se nachází na adrese Svatoššká 279/21, Karlovy Vary – Doubí (červená budova u parkoviště). V této budově se nacházejí kanceláře sociálních pracovnic věnujících se doprovázení pěstounských rodin jak v SOS dětské vesničce, tak v lokalitě celého Karlovarského kraje.
SOS Přístav Karlovy Vary má aktuálně volné kapacity pro uzavírání dohod s novými pěstounskými rodinami.
SOS Přístav Karlovy Vary
Svatošská 279 360 07 Karlovy Vary – Doubí
Setkání je vhodné vždy domluvit předem, ať již telefonicky, či mailem. Pracovnice vyjíždí přímo za rodinami, nemusí být tedy v kanceláři vždy přítomna.
Výstavba SOS dětské vesničky v Karlových Varech byla zahájena v roce 1969 a již rok nato přivítala první pěstounské rodiny. Jde tedy o nejstarší SOS dětskou vesničkou v České republice.
V letech 2000-2001 byla provedena částečná rekonstrukce domů. Z organizačních důvodů však v roce 2005 přešla SOS dětská vesnička v Karlových Varech do útlumového režimu a byla přeměněna na školící centrum mezinárodní asociace SOS Kinderdorf International, která celosvětově zastřešuje jednotlivé národní asociace SOS dětských vesniček. Svoji činnost obnovila opět v lednu 2007 a do vesničky začaly postupně přicházet nové pěstounské rodiny.
SOS dětská vesnička Karlovy se nachází v klidné okrajové části města, v blízkosti Svatošských skal.
Přímo v areálu SOS dětské vesničky jsou pro všechny děti k dispozici tři hřiště. První má asfaltový povrch a slouží především pro míčové hry. Druhé je určeno pro menší děti, které mohou využívat pískoviště, prolézačky, houpačky, skluzavky a kolotoč. Třetí je travnatá velká plocha nad domky vesničky. Toto hřiště využíváme při větších akcích, můžeme tam i opékat buřty.
Standard č. 1, Standard č. 2, Standard č. 3, Standard č. 4, Standard č. 5, Standard č. 6, Standard č. 7, Standard č. 8, Standard č. 9, Standard č. 10, Standard č. 11, Standard č. 12, Standard č. 13, Standard č. 14, Standard č. 15. Standard č. 16.
Máme zájem zlepšovat naše služby. Pokud věříte, že bychom něco mohli dělat lépe, budeme rádi, pokud nám to řeknete. Podněty, připomínky nebo stížnosti k naší práci můžete sdělit osobně kterémukoliv pracovníkovi zařízení, zaslat je na mailovou adresu uvedenou v kontaktech, případně poštou na naši adresu nebo vložit do schránky příslušné služby.
V případě, že si chcete stěžovat na pracovníky SOS Přístav, můžete stížnost adresovat vedoucí služby, řediteli programů doprovázení pěstounských rodin, či výkonné ředitelce.
Každou stížností se budeme zabývat, stěžovatele o způsobu jejího vyřízení budeme informovat. Způsob vyřízení anonymní stížnosti bude zveřejněn na nástěnce v zařízení. Podrobné informace o postupu vyřizování stížností naleznete zde.
Sociální pracovnice, SOS Přístav, Karlovy Vary
Sociální pracovnice, SOS Přístav, Karlovy Vary
Vedoucí sociální pracovnice, SOS Přístav, Karlovy Vary
Datum: 8. 1. 2025
Čas: 9:00 - 13:00
Lektor/ka: Petra Alvarez Zálešáková
Místo konání: Online
Počet započtených hodin: 4
Datum: 20. 1. 2025
Čas: 17:00 - 19:00
Lektor/ka: Mgr. Tomáš Kodiš
Místo konání: Online
Počet započtených hodin: 2
Datum: 30. 1. 2025
Čas: 9:00 - 14:00
Lektor/ka: Mgr. Vladimír Vácha
Místo konání: Online
Počet započtených hodin: 4
Řešíte složitou situaci, která je pro vás nová, a nevíte si rady? Přední odborníci na jednotlivé aspekty pěstounské péče vám poradí, jak na to, a zkušenosti jiných pěstounů názorně ukáží, jak různé přístupy fungují v praktickém životě. Projděte si nejčastější problémy, s kterými se náhradní rodiče mohou setkat, i způsoby jejich řešení.
Dobře komunikovat je v pěstounské péči minimálně stejně důležité jako v každé jiné oblasti života a vztahů, možná ještě o něco důležitější.
Naše minulost hraje podstatnou úlohu při formování naší osobnosti a identity.